Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5717.html Fri, 19 Apr 2024 22:13:42 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Chwila Nieuwagi - Niepoprawna muzyka (2011) http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5717-chwila-nieuwagi/21460-chwila-nieuwagi-niepoprawna-muzyka-2011.html http://theblues-thatjazz.com/en/polish/5717-chwila-nieuwagi/21460-chwila-nieuwagi-niepoprawna-muzyka-2011.html Chwila Nieuwagi - Niepoprawna muzyka (2011)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


    1. A kiedy mi przyjdzie
    2. Szybko
    3. Karczma
    4. Liryka
    5. Ojcze Nasz, Czyli Modlitwa Paniska
    6. Piosenka na niespanie
    7. Ratunku
    8. A jak śpiewać
    9. Od ostatniej niedzieli
    10. Pedziała mi matka

Martyna Kuczera – śpiew
Andrzej Czech - gitara
Piotr Kotas – fortepian
Rafał Kierpiec - kontrabas 
Marek Sochacki - perkusja

 

Chwila Nieuwagi to rybnicka grupa, która powstała z prawdziwej potrzeby wyrażenia siebie poprzez muzykę. Zespół powstał początkowo jako duet, obecnie koncertuje i nagrywa w szerszym gronie. Poszerzenie składu zaowocowało nie tylko wzbogaceniem instrumentarium, ale znacznym wzbogaceniem stylistyki, ponieważ każdy z członków zespołu wnosi do niego swój niepowtarzany klimat. W piosenkach Chwili Nieuwagi usłyszymy więc elementy jazzu, folku, muzyki irlandzkiej, bluesa, a nawet latino. Wspólnym mianownikiem łączącym i spajającym różne fascynacje muzyczne członków zespołu jest jednak poezja, zawarta w tekstach. Twórcy odważnie sięgają po wiersze znanych poetów: Marii Konopnickiej, Bolesława Leśmiana, ks. Jana Twardowskiego, Danuty Wawiłow czy Juliana Tuwima, nie stronią również od własnych utworów. Nie boją się odważnych współczesnych interpretacji. Jak twierdzą sami muzycy Chwili Nieuwagi, grupa powstaje do dziś, ponieważ nadal bardzo twórczo poszukuje swej muzycznej tożsamości – czego efektem jest nagrana właśnie debiutancka płyta.

Trzon zespołu stanowi duet Martyna Kuczera – wokal i grający na gitarze Andrzej Czech. Są oni autorami muzyki do wszystkich zawartych na płycie utworów. Pozostali członkowie zespołu to: pianista, autor musicali, kompozytor - Andrzej Czech., Marek Sochacki - perkusista, od lat występujący z grupą Carrantuohill, Rafał Kierpiec - kontrabasista, muzyk udzielający się w projektach muzyki poważnej i rozrywkowej.

Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień zdobytych na prestiżowych festiwalach i imprezach muzycznych w całym kraju – między innymi: Bieszczadzkie Anioły 2008 (III miejsce), YAPA 2009 (wyróżnienie), YAPA 2010 (I miejsce), SOWA w Rybniku (II miejsce), Muzyczna ZOHYLINA w Bukownie Tatrzańskiej (III miejsce), Wrocławski Przegląd Kultury Studenckiej (I miejsce), Zimowa Giełda Piosenki w Opolu (I miejsce i zaproszenie na Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie), Festiwal im. Wojtka Belona w Busku-Zdroju (Grand Prix) oraz Muzyczna Zohylina 2010 (Grand Prix), Poetycka Dolina 2010 (II miejsce), a także wyróżnienie na Międzynarodowych Spotkaniach Muzycznych "Poetyckie Rubieże" 2010 w Gubinie.

„Niepoprawna muzyka” to płyta szczególna, wybrano na nią piosenki najlepsze, ulubione – dość powiedzieć, że każdy z zawartych na niej utworów przyniósł zespołowi pierwsze miejsce na co najmniej jednym ogólnopolskim festiwalu piosenki. Świeże spojrzenie na teksty uznanych autorów pozwala nam odkrywać je na nowo, a bogata stylistyka i doskonałe brzmienie sprawiają, że płyty słucha się nie tylko z prawdziwą przyjemnością, ale niektóre piosenki na długo pozostają w pamięci. Takim utworem z pewnością jest zapowiadająca płytę piosenka „A kiedy mi przyjdzie” napisana do wiersza Marii Konopnickiej z muzyką Andrzeja Czecha, Łukasza Czecha i Martyny Kuczery.

Sami twórcy o swojej płycie mówią:

„Niepoprawna muzyka płynie własnym nurtem nie zważając na modę i trendy. Nie płynie też pod prąd czy na przekór czemukolwiek, komukolwiek, ale tak jak ją niesie. Razem z nią odwiedzamy miejsca bardzo nam bliskie, acz współcześnie zapomniane: stare wioski, tamtejsze karczmy. Dotykamy również słowa – jego sensu dlatego sięgamy po różnorodną poezję, mimo iż część „Naszych” autorów wrzucono już do wora interpretacyjnego. Efektem tego dryfu po meandrach inspiracji jest płyta z żywą muzyką, taką jaka „się nagrała” - bez nadmiernej ingerencji, muzyka niesterylna, „niepopularna więc prawdziwa”. --- empik.com

download (mp3 @VBR kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru uptobox ge.tt

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Chwila Nieuwagi Sun, 16 Apr 2017 11:14:56 +0000