Polish Music The best music site on the web there is where you can read about and listen to blues, jazz, classical music and much more. This is your ultimate music resource. Tons of albums can be found within. http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6064.html Fri, 23 Aug 2019 15:24:40 +0000 Joomla! 1.5 - Open Source Content Management en-gb Mietek Folk - Jolly Roger (1992/2001) http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6064-mietek-folk/22956-mietek-folk-jolly-roger-19922001.html http://www.theblues-thatjazz.com/en/polish/6064-mietek-folk/22956-mietek-folk-jolly-roger-19922001.html Mietek Folk - Jolly Roger (1992/2001)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.  Piracka piosenka
2.  Czarnobrody
3.  Złoto dla zuchwałych
4.  Chłopcy z Botany Bay
5.  Nassau
6.  Latający holender
7.  Pieśń o pannie
8.  Wypij jeszcze raz
9.  Toast
10.  The Big Biba In Muna Port
11.  Jolly Roger
12.  Tysiące mil

 

Wznowienie pierwszego legendarnego wydawnictwa zespołu, którego członkowie byli zafascynowani opowiadaniami i legendami o pirackich żywotach awanturników mórz i oceanów.

Przez niemal czterdzieści minut będziemy uczestniczyć w niepowtarzanlym rejsie, pełnym niesamowitych przygód, z ludzmi, o których barwnym życiu lub śmierci decydowała piracka bandera dumnie łopocząca na maszcie. Materiał został zarejestrowany w studio Rozgłośni PR w Olsztynie w marcu 1992r. z udziałem dziesięciu muzyków, z których nie sposób nie wymienić głównych kompozytorów muzyki i autora tekstów, czyli: Krzysztofa Mikiciuka, Waldemara Krasowskiego i Krzysztofa Lebionki. Po raz pierwszy na płycie CD!

Mietek Folk, zespół powstał w 1988 roku w Bartoszycach z inicjatywy uczniów tamtejszego Lliceum Ogólnokształcącego. Na przełomie 1989 i 1990 roku powstał cykl autorskich piosenek o piratach zatytułowany „Jolly Roger”. Zespół tworzyli wówczs studenci olsztyńskiej WSP związani ze Studenckim Klubem „Luzak”. Początkowo Mietek Folk brał udział w przeglądach i festiwalach piosenki studenckiej i turystycznej, stając się ulubieńcem publiczności. W kolejnych latach program „Jolly Roger” zaczął zdobywać uznanie jury i puliczności festiwali żeglarskich między innymi w Gdyni, Giżycku, Węgorzewie, Białymstoku, Mikołajkach,Olsztynie i Warszawie, gdzie zespół uzyskał liczne nagrody i wyróżnienia. Od kilku lat Mietek Folk jest zapraszany do udziału w najważniejszych imprezach żeglarskich w kraju, jako jeden z czołowych zespołów wykonujących piosenki o tematyce morskiej. Obok interesujących tekstów opartych na autentycznych wydarzeniach z historii nowożytnego piractwa i żywej, rytmicznej muzyki, interesującym elementem scenicznego image Mietek Folk są barwne stroje z epoki wielkich żaglowców, które sprawiają, że koncerty zespołu są prawdziwym widowiskiem. Koncertując w całym kraju Mietek Folk nie zapomina o rodzimej publiczności (większość członków zespołu mieszka w Olsztynie), utrzymując intensywne kontakty z Miejskim Ośrodkiem Kultury i środowiskiem studenckim Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. ---mtj.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

 

back

]]>
administration@theblues-thatjazz.com (bluelover) Mietek Folk Thu, 01 Feb 2018 13:39:05 +0000