Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kult Kult – Posluchaj To Do Ciebie (1987)

Kult – Posluchaj To Do Ciebie (1987)

User Rating: / 1
PoorBest 

Kult – Posluchaj To Do Ciebie (1987)


1. Piosenka mlodych wioslarzy
2. Piloci
3. Do Ani
4. Polska
5. Babilon
6. Taniec wielki
7. Wodka
8. Hej, czy nie wiecie
9. Post
10. Kult
11. Totalna stabilizacja
12. Narodzeni na nowo
13. Umarl moj wrog
14. Elektryczne nozyce
15. Spokojnie
16. Rozmyslania wychowanka
17. (Gdziekolwiek ide) z toba chce isc
18. Wodka II
Muzycy: Kazik Staszewski – saksofon, programowanie perkusji, instrumenty klawiszowe, śpiew Janusz Grudziński – gitara, instrumenty klawiszowe, wiolonczela, śpiew Ireneusz Wereński – gitara basowa Paweł Szanajca – saksofon Tadeusz Kisieliński – perkusja + Kostek Joriadis – trąbka, kongi, cow-bells, instrumenty klawiszowe Jacek Kufirski – programowanie perkusji, gitara

 

Drugie wydawnictwo zespołu Kazika Staszewskiego. Zawiera takie utwory jak "Wódka", czy "Hej, czy nie wiecie". Na albumie znajduje się również jedna piosenka w języku angielskim, choć tytuł jest zapisany po polsku - "Gdziekolwiek idę, z tobą chcę iść".

Na płycie są m.in ballady rockowe i to takie, jakich po Kaziku trudno się było spodziewać. A wiele było deklaracji zespołu dotyczących tego, że nie umieją grać. Warto rzucić uchem na te ballady, a wśród nich "Umarł Mój Wróg" - przewrotna piosenka, w której mnóstwo kontrargumentów dla tych, którzy uważają, że współczesny rock to kolokwialne teksty o prawdach objawionych, tyle, że podane w sposób szokujący.

W swoich dążeniach do "surowości" brzmienia albo programowo założonej abnegacji, saksofony Kultu brzmią jak w afrykańskich zespołach spod znaku Osibisy. I te różne dodatki. A to dziecko coś powie, a to "scratch" rodem z czarnej dyskoteki. Świetny klimat.

W 1992 pojawiła się reedycja CD, na której dodano utwory z singla "Piloci / Do Ani", "Piosenkę młodych wioślarzy" ze składanki Tonpressu, utwory odrzucone w 1987 roku przez cenzurę i inną wersja "Wódki". Do utworów "Piosenka młodych wioślarzy" i "Polska" stworzono teledyski. Okładkę płyty zaprojektował Piotr Mateńko wraz z Piotrem Zambrowiczem. --- muzyka.wp.pl

download:  uploaded ziddu gett 4shared divshare

back

Last Updated (Monday, 31 December 2012 16:35)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 613 guests
Content View Hits : 235848249