Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Dynamind Dynamind - We Can't Skate (1995)

Dynamind - We Can't Skate (1995)

User Rating: / 1
PoorBest 

Dynamind - We Can't Skate (1995)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	HTS 	
2 	We Can't Skate 	
3 	Bleed 	
4 	I Stay Up All Night 	
5 	Free Style 	
6 	Bad Day 	
7 	Boy In A Mans World
8 	Mind Repsychling 	
9 	Buc
10 	K - 750 	
11 	We Both Know 	
12 	It Can't Get Anyworse 	
13 	Weekend Skate Ill Remix

Bass Guitar – Blackie
Drums – Wójek
Guitar – Konrad Śmiech, Maciek K.
Vocals – Hau
+
Vocals - Bolec (9)

 

Zespół, który z powodzeniem połączył hard core z hip hopem. Jego nazwa to połączenie angielskich słów "dynamite" (dynamit) i "mind" (umysł). Dynamind powstał w 1992 roku z inicjatywy gitarzysty Macieja Kowalskiego. Choć członkowie grupy pochodzili z różnych miast (Katowice, Kraków, Tarnów), za miejsce jej narodzin uważają Kraków, w którym studiowali. W ciągu roku skład grupy ustabilizował się i obok M. Kowalskiego w Dynamind znaleźli się Konrad "Konrad" Śmiech (gitara), Piotr "Blackie" Jakubowicz (gitara basowa), Rafał "Wójek" Wójcik (perkusja) oraz wokalista skryty pod pseudonimem Gey.

Na początku 1994 r. zespół nagrał kasetę demo i wysłał ją do Jarocina, w następstwie czego został zakwalifikowany na Dużą Scenę. Na festiwalu pojawił się już z nowym wokalistą Rafałem "Hau" Mirochą, zdobywając nagrodę Rady Artystycznej. Kilka nagrań koncertowych ukazało się jesienią na kasetach "Jarocin '94". Pod koniec sierpnia formacja podpisała kontrakt z Metal Mind Productions na nagranie trzech płyt i poprzedzała Biohazard w Katowicach.

Pierwsza z płyt "How To Get Your Band Noticed" ukazała się pod koniec 1994 roku. Wszystkie teksty zespołu śpiewane były w języku angielskim. Grupę można było zobaczyć na warszawskich koncertach z Pro Pain, ponownie przed Biohazard, na Metalmanii '95 i podczas Nuclear Mosher Tour Acid Drinkers. W listopadzie 1995 r. ukazała się druga płyta zespołu "We Can't Skate", zawierająca jeden utwór w języku polskim "Buc" i jeden cover "A Boy In A Man's World" z repertuaru amerykańskiego Mucky Pup. Luty i marzec 1996 roku Dynamind spędził na tournee wraz z Illusion i Flapjack, a także wziął udział w minitrasie Paradise Lost. Koncerty te odbyły się bez K. Śmiecha, który opuścił grupę. Wkrótce nastąpiły dalsze zmiany personalne, w wyniku których trzeci album zespołu "Mix Your Style" nagrany został w 1997 r. przez duet Kowalski-Jakubowicz (z gościnnym udziałem R. Wójcika i R. Mirochy oraz Bolca i Guzika z Flapjack). "Mix You Style" stanowiło podróż po różnych stylach - od typowego dla Dynamind hard core'u "Super Hero" przez rap "Chcemy być" aż po transowo podaną muzykę latynoską "Latino". Jakiś czas po wydaniu albumu zespół przestał istnieć. R. Mirocha zaśpiewał na na "Fairplay" Flapjack. M. Kowalski przestawił się na muzykę techno, nagrywając jako DJ HiQ Koval płytę "HiQ Koval" (1999), w czym pomagał mu R. Mirocha. Wygrał też eliminacje do Red Bull Music Academy, co zaowocowało zaproszeniem na warsztaty do Nowego Jorku. Piosenki Dynamindu pt. : ”Latino”, ”She’s dancing” i ”Super hero” pojawiły się w filmie ”Poniedziałek” w reżyserii Witolda Adamka z 1998 r. ---last.fm

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

Last Updated (Wednesday, 10 October 2018 14:30)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 280 guests
Content View Hits : 117518307