Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Latin, French, Italian Alvaro Soler Alvaro Soler - Eterno Agosto (Italian Version) [2016]

Alvaro Soler - Eterno Agosto (Italian Version) [2016]

User Rating: / 1
PoorBest 

Alvaro Soler - Eterno Agosto (Italian Version) [2016]

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Sofia 	
2 	Animal 	
3 	Libre   ( Featuring – Emma Marrone)
4 	El Mismo Sol 	
5 	Tengo Un Sentimiento 	
6 	Agosto 	
7 	Mi Corazòn 	
8 	Volar 	
9 	Esta Noche 	
10 	Esperàndote 	
11 	Lucìa 	
12 	La Vida Seguìrà 	
13 	Si No Te Tengo A Ti 	
14 	Que Pasa 	
15 	Cuando Volveras 	
16 	Sonrio (La Vita Com'è)
17 	El Camino 	
18 	Sofia (Acoustic Version) 	
19 	El Mismo Sol (Under The Same Sun)    (Featuring – Jennifer Lopez)
20 	Sofia (Oovee Remix)    

 

Spanish singer songwriter Alvaro Soler has scored a big hit in Europe with El Mismo Sol (for example No.1 in I tunes Italy) and it's easy to see why. It's a fabulously catchy number with a great singalong chorus - and its pretty representative of the tunes off this Spanish language album - plenty of Latin rhythm and finger snapping choruses to be found here. The album isn't overproduced though - this is very much a songwriter's album rather than a product some heavy handed recording producer's tinkering. There's plenty of authenticity here helped all the way by Alvaro's pleasant and harmonious voice which is supported well by the vocal backing as well. If you're looking for a kind of slick"urban" sounding Enrique probably best to look elsewhere but if you enjoy something with a slightly traditional feel yet still commercial,easy listening and engaging but not bland, this album is worth checking out.

Some highlights for me are of course that standout track El Mismo Sol, Tango un Sentimento, Agosto, Esperándote, Lucia and the more downtempo El Camino. ---plato, amazon.co.uk

 

Alvaro Soler, w minionym roku zaskoczył wszystkich słuchaczy wydając ciepłą, taneczną i optymistyczną płytę. Alvaro Soler to kataloński wokalista i gitarzysta, który urodził się w Barcelonie, dorastał w Tokio, a obecnie mieszka i pracuje w Berlinie. Prawdziwą przygodę z muzyką rozpoczął w 2010 roku, kiedy wraz z bratem założył zespół i odnosił pierwsze sukcesy.

Album „Eterno Agosto” powstał w Berlinie, jak i w rodzinnej Barcelonie. Singlem stała się piosenka "El Mismo Sol", która latem zdobywała listy przebojów prawie w całej Europie, a teledysk do piosenki był jednym z najczęściej oglądanym video-clipów w tym czasie. Piosenka została odebrana dobrze nie tylko przez słuchaczy, ale także przez wokalistkę i aktorkę Jennifer Lopez, która zaproponowała Alvarowi współpracę i nagranie wyżej wymienionej piosenki w nowej wersji, w duecie.

Piosenka nagrana razem z Jennifer Lopez była dla Alvaro sporym zaskoczeniem. Miał on w planach nagrywanie w Ameryce Północnej, ale jak sam przyznał, nie było to łatwe. Dlatego nagranie z Jennifer było otwarciem drzwi do dalszej kariery.

Alvaro na początku śpiewał w języku angielskim, napisał nawet piosenkę po niemiecku. Jednak to hiszpański, stał się głównym językiem, w którym wykonane są utwory na jego płycie. To był strzał w dziesiątkę, bo album został dobrze odebrany przez fanów w Europie i na całym świecie. Krytycy muzyczni oceniają tę płytę, jako powiew świeżości na europejskim rynku. Już dawno nie było czegoś tak radosnego, rytmicznego i gitarowego. Na dodatek Alvaro posiada charakterystyczną chrypkę w głosie, która jeszcze bardziej dodaje smaczku wszystkim utworom zgromadzonym w tym albumie. --- Justyna Borowiecka, pl.blastingnews.com

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 135 guests
Content View Hits : 235775419