Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Kwartet Jorgi Kwartet Jorgi - Muzyka na trabke, gitare i flet (2002)

Kwartet Jorgi - Muzyka na trabke, gitare i flet (2002)

User Rating: / 0
PoorBest 

Kwartet Jorgi - Muzyka na trąbkę, gitarę i flet (2002)

 

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 - I
2 - II
3 - III
4 - IV
5 - V
6 - VI
7 - VII
8 - VIII
9 - IX
10 - X
11 – XI

Musicians:
Maciej Rychły – flute
Waldemar Rychły - guitar, bells
Andrzej Brych – trumpet

 

Coś nowego na tej stronie, Folk. Folk ? tutaj ? a jednak. Kiedy ktoś tworzy piękną muzykę, nieistotne stają się wszelakie szuflady. Nie warto skupiać się na nich tylko na samej twórczości. Kwartet Jorgi to zespół, który zdecydowanie może spodobać się grupie progfanów. To muzyka, która być może otworzy ich na inne, nowe muzyczne doznania. Dlaczego jednak Kwartet zwie się kwartetem skoro już po składzie widać, że to trio? Kiedyś zespół istniał jako kwartet, potem już jako trio panowie zdecydowali się trwać przy starej znanej marce - dzięki temu mamy dziś najmniejszy kwartet świata. Sam zespół istnieje już długo i jest grupą bardzo cenioną i konsekwętną w tym co gra. Można wręcz powiedzieć, że są prekursorami tej nici muzycznej w Polsce.

Płyta "muzyka na trąbkę, gitarę i flet" to zapis parogodzinnej sesji improwizacyjnej. Z tej sesji wycięto jedenascie najlepszych fragmentów, wklejono na płytę i alleluja! możemy zaopatrzyć nasz odtwarzacz w 52 minuty wspaniałej muzyki. Improwizacja to wolność, radość i przestrzeń - taka właśnie jest muzyka Kwartetu. Folk to tylko pewien punkt wyjścia - szkic dla obrazu muzycznego. I to folk nieograniczony granicami. Fragmenty naszej ludowej muzyki, przeplatają sie z klezmerskimi tonami trąbki. Flamenco pogania indiańskie zagrania fletu. Wszystko łączy jazzowa improwizacja. Niesamowita jest radość tych dźwięków, ich siła i energia. Słuchacz zostaje wprost porwany przez nuty, krajobraz muzyczny ulega wciąż zmianą - to marzniemy na górskich szczytach - to nas przypieka hiszpańskie słońce i znowu wsiadamy w pociąg dzwiękowy i lądujemy gdzieś indziej.

Ta muzyka może być dla wielu wyzwoleniem się z progresywnego getta. Otwarciem na nowe światy, chęcią poszukiwania wciaż dalej i dalej, i zobaczenia, że nie tylko muzycy prog-regresywni umieją obchodzić się z instrumentami, a wręcz potrafią to robić znacznie ciekawiej, nie brnąc w techniczno-solówkowe bagno. W jednym zdaniu: Czytelnicy Caladana - To po prostu muzyka dla was! ---Jesienny, artrock.pl

download:  uploaded anonfiles mega 4shared mixturecloud yandex mediafire ziddu

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 173 guests
Content View Hits : 111638479