Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Abradab Abradab – Ostatni Poziom Kontroli 2008

Abradab – Ostatni Poziom Kontroli 2008

User Rating: / 2
PoorBest 

Abradab – Ostatni Poziom Kontroli (2008)


01. Raz Dwa Raz Dwa feat. Gutek [03:19]
02. Intro [00:33]
03. Dzungla [03:07]
04. Zaskocz Mnie [03:50]
05. Prywatny Wszechswiat [03:59]
06. Dla Kazdego Jego Raj feat. Losza Vera, IGS [03:30]
07. Leszcze W Grze [02:42]
08. Liwing La Wida Za***iste [03:17]
09. Odor feat. Grubson [03:09]
10. Minimum [02:21]
11. Szukam Cie Pod Swoj Rytm feat. Marika [05:18]
12. Rachuj Do Pieciu [02:35]
13. Fanatyk feat. JAreX [03:41]
14. Ciezko Jest Zyc Lekko feat. Gutek [02:53]
15. OPK [02:44]

 

"Powiem wam to szczerze: myślę, że dzisiaj są leszcze w grze" – rapuje założyciel legendarnego składu Kaliber 44, AbradAb na swojej nowej solowej płycie. Trzeźwe spojrzenie na kondycję rodzimego hip-hopu.

"Jeżeli ten album będzie dla moich słuchaczy zaskoczeniem, to raczej pozytywnym. Powiem szczerze - to najlepsza płyta jaką nagrałem" – mówi dAb w wywiadzie dla Onetu. Slogan reklamowy? Wciskanie ludziom kitu? Nic z tych rzeczy. Żadne do przechwałki, a czysta prawda – "Ostatni poziom kontroli" to najwyższy poziom, jaki były raper Kalibra osiągnął w swojej solowej karierze. Wystarczyło tylko przenieść na płytę to, co od jakiegoś czasu kultywował na koncertach – granie na żywych instrumentach. Nowy krążek AbradAba to nie tylko cięte riposty i zabawne, inteligentne teksty, ale także niemniej ważna dla całości muzyka. I co najważniejsze – już nie jedynie oparta na samplach, a talencie i umiejętnościach instrumentalistów. Urozmaicenie brzmienia wydawnictwa to znakomite posunięcie rapera. dAb tym samym uniknął tego, co zdarzało mu się popełniać przy wcześniejszych albumach – monotonii i muzycznej wtórności. Jak sam mówi – nie ma na tej płycie kiepskich numerów. Rzeczywiście, ma trochę racji – krążek jest bardzo wyrównany. Przede wszystkim zaś – ciekawie zagrany. Od funkowego kawałka wyprodukowanego przez Ostrego, przez dancehallowe zapędy pod rękę z Losza Verą, na klimatach r'n'b (z Mariką) skończywszy, AbradAb zgrabnie kombinuje z żywym brzmieniem, budując barwne muzyczne tło dla swoich równie kolorowych tekstów. Czasem kompletnie odcięte od rzeczywistości, innym razem wyjęte z codziennego życia, ale zawsze – charakterystycznie dla niego – napisane z dystansem i wypełnione trafnymi spostrzeżeniami.

"Cokolwiek zdziałam, będzie na sumieniu moim" – rapuje w ostatnim kawałku na płycie. O ile z formą na "Emisji spalin" i "Czerwonym albumem" bywało u niego różnie, o tyle po "OPK" żadnych wyrzutów mieć nie powinien. Wyszła mu bowiem najlepsza w dyskografii, a jedna z ciekawszych w ostatnich kilkunastu miesiącach płyt w polskim hip-hopie. ---Bartek Kot, muzyka.onet.pl

download (mp3 @VBR kbs):

yandex mediafire gett mega uloz.to

 

back

Last Updated (Sunday, 07 July 2019 15:49)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 106 guests
Content View Hits : 111710506