Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Raz Dwa Trzy Raz Dwa Trzy - SkaDokad (2010)

Raz Dwa Trzy - SkaDokad (2010)

User Rating: / 0
PoorBest 

Raz Dwa Trzy - SkaDokad (2010)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. Z usmiechem dziecka kamien [4:18]
2. Dalej niż siega mysl [4:27]
3. Skad przybywasz [6:18]
4. Juz [4:47]
5. Zgodnie z planem (moze swit blysnie) [4:15]
6. Tylko we mgle czlowiek [3:36]
7. Upal roztapia granice miasta [8:18]
8. Jego gest jego wzrok jego imie [4:01]
9. To wszystko co niezrozumiale [3:07]
10. Oto papieros w dloni [4:18]
11. Kolejny utwor instrumentalny "policjanci" [6:39]
Muzycy: Adam Nowak acg / voc Jacek Olejarz dr Mirosław Kowalik bg / cb Jarosław Treliński acg / g Grzegorz Szwałek acc / clav / pno / rh + Antoni Gralak tp (4, 7, 10) Joszko Broda drumla / pic (3, 5, 11)

 

Po kilku latach milczenia zespół Raz, Dwa, Trzy zarejestrował nowe autorskie piosenki. Jak dotąd w twórczości grupy ważne były pewne idee poboczne, które ukierunkowywały jej działania, oraz w przeszłości stanowiły o brzmieniu całości nagrywanych piosenek.

Jedną z takich idei jest poszukiwanie. Ono jawi się momentami jako ważniejsze od efektu końcowego, którego słuchacze skłonni są oczekiwać. Przez lata postępując autonomicznie w stosunku do oficjalnego nurtu rozrywki, do oczekiwań i do zapotrzebowań.

Zespół pisał piosenki, które wynikają z potrzeby znalezienia się pomiędzy hałasem muzycznym, a tym co jako Wykonawcy chcieliby usłyszeć i zagrać. Dlatego nowe utwory nie epatują mocnym, wygenerowanym przez studyjną maszynerię brzmieniem. Jako zwolennicy naturalności sięgnęli w dużej mierze po instrumenty akustyczne, a użyte partie elektryczne harmonijnie współgrają z całością. Zależało im, aby poskromić nabyte przez zgoła dwadzieścia lat pracy ambicje i doświadczenie. Po to, aby sobą nie zastępować muzyki i słów. Żeby muzyce pozwolić grać, a słowom znaczyć. Płyta nazwana została "SkąDokąd". Po to, by oddać nastrój poszukiwania, by zaangażować serce i wyobraźnię, a nie tylko zmysł słuchu, poczucie rytmu, czy sformatowany czas odbioru, który skłonniśmy poświęcać na wysłuchanie piosenki trwającej nie dłużej niż przysłowiowe trzy minuty i trzydzieści sekund.

Przyjacielem muzyki zespołu i producentem płyty jest towarzyszący grupie od przeszło dziesięciu lat, Marcin Pospieszalski. Realizacją płyty zajął się, tak jak w przypadku "Trudno nie wierzyć w nic" Rafał Paczkowski. Jego pomoc, przenikliwość i doświadczenie są nie do przecenienia. Wirtuozerią gry na instrumentach perkusyjnych piosenki wzbogacił, grający już wcześniej z grupą Tomas Celis Sanchez. ---merlin.pl

download:  4shared gett

back

Last Updated (Friday, 21 August 2015 12:01)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 103 guests
Content View Hits : 114362425