Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Rootwater Rootwater - Visionism (2009)

Rootwater - Visionism (2009)

User Rating: / 1
PoorBest 

Rootwater - Visionism (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Intro
02. Venture
03. Living In The Cage
04. Closer
05. Frozenthal
06. Freedom
07. Timeless
08. Realize
09. Follow The Spirit
10. Alive
11. The Ministry
12. Steiner
13. Under The Mask
14. Visionism
+
15. Haydamaka

Maciej Taff - vocals
Sebastian Zusin - guitars
Filip "Heinrich" Hałucha - bass
Marcin "Valeo" Walenczykowski – lead guitar
Grzegorz "Oleynik" Olejnik –drums
+
Paweł "Paul" Jaroszewicz - drums
Ołeksandr Jarmoła - vocal
Iwan Lenio - accordion
Eugeniu Didyk – trumpet

 

Mało jest w Polsce takich zespołów jak Rootwater - odważnych, ambitnych, pomysłowych. Jeśli przy nagromadzeniu tych cech dba się również o melodie, o muzycznym asekuranctwie można zapomnieć. Rootwater na szczęście zapomniał i stworzył płytę zupełnie inną od "Under" czy "Limbic System".

Paradoksem bodaj największym jest to, że "Visionism" choć bogatszy aranżacyjnie, złożony z wielu warstw, nagrany bardziej surowo, jest równocześnie najbardziej przebojową i najłatwiej wpadającą w ucho płytą zespołu. To świadczy ewidentnie o wielkości autorów. Jeśli odbieramy album emocjonalnie, całym sercem - muzyka tętni życiem, szybko włącza się do krwioobiegu. Ale jeśli chcecie ją prawie matematycznie przeanalizować, grzebać w ścieżkach poszczególnych instrumentów, pozachwycać się ich znaczeniem dla całości - proszę bardzo, macie zabawę na długie wieczory. Druga sprawa, która świadczy o wyjątkowości "Visionism" to klimat. Utwory nie są już tak sztywno osadzone rytmicznie jak te na "Limbic System", tu jest raz zwiewnie, eterycznie, romantycznie, czasem wręcz gotycko. Oczywiście Rootwater wciąż oddają się swojej pasji, czyli wplataniu motywów etnicznych do ostrych, metalowych kompozycji. Jednak jeśli poprzednio można było porównywać Rootwater do System Of A Down czy Sepultury z "Roots", tym razem za sprawą przeniesienia akcentu z rytmów na melodię, nasi bohaterowie wykreowali swój wyjątkowy styl. I bodaj najważniejsza dla "Visionism" rzecz - genialnie zaaranżowane i świetnie zaśpiewane partie wokalne Maćka Taffa. Nie da się nie docenić tej palety barw w jego głosie, tych melodii czy nakładek w takich utworach jak "Frozenthal" czy "Timeless".

Jakby było mało atrakcji, w bonusowym utworze możemy usłyszeć gościnnie część składu ukraińskiego Haydamaky, współpracujących ostatnio również z Voo Voo. Wyszedł fajny numer, przełamujący kolejne bariery w muzyce. Watro też wspomnieć o ryjącej mózg ostrej elektronice, jak choćby w "Living In The Cage", jednym z wyjątkowych numerów na "Visionism", który kończy się paraliżującym szeptem w finale, przywodzącym na myśl to co Johnathan Davis robił na pierwszej płycie Korn.

Rootwater zapewnia nam nie tylko przesiąkniętą artyzmem rozrywkę, ale przede wszystkim pozytywnie zaskakuje, na metalowej - stosunkowo mało zaskakującej scenie.---muzyka.onet.pl

 

Rootwater is a Polish heavy metal band, formed in Warsaw, Poland in 2002 by Sebastian Zusin, Yonca and Pablo. Soon, Maciej Taff has joined the band as a vocalist. In their music there are many hardcore, trash, folk and punk, or even ambient influences clearly hearable. The name of the band comes from a Magic: The Gathering card captioned "Rootwater Commando". The band is famous for their psychedelic, technically perfect album covers. Many critics are comparing Rootwater's music to System of a Down's music, which is probably caused by a similar use of native "folkish" melodies by both groups. Rootwater's vocalist, Maciej Taff usually sings in English, but some songs refer to Hebrew folk (Hava Nagila), or are sung in traditional Roma language (Caje Sukarije), Polish, or French (Climchoque). ---sputnikmusic.com

 

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to mega 4shared cloudmailru

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 108 guests
Content View Hits : 117402945