Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Bizony Bizony - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

Bizony - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

User Rating: / 1
PoorBest 

Bizony - Gwiazdy Polskiego Big Beatu (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Lepiej Późno Niż Wcale
02. To Ziemia
03. Wiatr Od Klimczoka
04. Zostań Tam Gdzie Ja
05. Na Wierchach Wieje Wiatr
06. Nie Wiem Czy To Deszcz Czy Płacz
07. Spacer Dziką Plażą
08. Czarna Woda Biały Wiatr
09. Nie Spada Z Nieba Los
10. Zobacz, Wiosna Przyszła Już
11. Siła Kwiatów
12. Nie Pójdę Za Tobą
13. Nasze Wędrowanie
14. Żeby Uciec Trzeba Mgły
15. Kto Odpowie Mi
16. Niech Świeci Słońce
17. Pójdziemy Tam, Gdzie Prawdy Ślad
18. Bądź Mi
19. Patrzą Na Mnie Twoje Oczy
20. Annabella
21. I Don’T Care Who Knows

Śpiewają:
Zdzisława Sośnicka (8,16,19), 
Zbigniew Bizoń (10,17)
Stan Borys (1,2,3,4,5,6,7,9,11,12,13,14,15,18,)
Dempsey Knight (20,21)
Grają: 
Bohdan Kendelewicz, Krzysztof Bańkowski, Zbigniew Bizoń,
Wiesław Ejssymont, Andrzej Dorawa, Jerzy Tumodajski, Janusz Mieszek,
Ryszard Gromek, Paweł Manfred Niezgoda, Mirosłwa Męczyński,
Krzysztof Lipczyński, Janusz Stefański, Henryk Kowalski.

 

Zespół Bizony powstał w 1968 roku z inicjatywy dwóch muzyków grających w Tajfunach - Bohdana Kendelewicza i Zbigniewa Bizonia. Za oficjalny debiut Bizonów uważa się ich występ w Telewizyjnej Giełdzie Piosenki, 12 marca 1968 roku. Bizony zaprezentowały tam kompozycję „Lepiej późno niż wcale" zdobywając pierwsze miejsce. Śpiewany przez Stana Borysa utwór stał się pierwszym przebojem grupy. W tym czasie zespół tworzyli: Bohdan Kendelewicz na gitarze, Krzysztof Bańkowski - gitara basowa, Jerzy Tumidajski na perkusji, Andrzej Dorawa na puzonie, Wiesław Ejssymont na trąbce i Zbigniew Bizoń, grający na instrumentach klawiszowych i pełniący funkcję kierownika muzycznego. Właśnie od jego nazwiska grupa przyjęła swą nazwę. Rok 1968 był udanym w karierze zespołu; oprócz kilku przebojów, które udało im się wylansować, jeszcze kilkakrotnie wystąpili w programach telewizyjnych: w Tele Variete z Bizonami śpiewali Stan Borys, Alibabki i Andrzej Bychowski a w Telewizyjnym Ekranie Młodych, obok Borysa, który był głównym solistą zespołu, na scenie pojawił się też Maciej Kossowski. W połowie roku grupa wzięła udział w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Estradowych w Olsztynie, zdobywając nagrodę „Srebrnego Kormorana". Popularność zanotowały też kolejne nagrane przez Bizony piosenki: „Na wierchach wieje wiatr", „Siła kwiatów", „Zostań tam gdzie ja", a zwłaszcza „Spacer dziką plażą". Śpiewany przez Stana Borysa utwór został radiową piosenką miesiąca w czerwcu 1968 roku i do dzisiaj uważany jest za przebój-wizytówkę grupy.

Na początku 1969 roku Bizony nagrywają dla Polskich Nagrań album To Ziemia. Obok znanych już tytułów na płycie można usłyszeć nowe, premierowe piosenki: „Nasze wędrowanie", „Wiatr od Klimczoka", „Kto odpowie mi". W nagraniach Bizonom towarzyszyły Alibabki. Zmienił się też skład zespołu - nowym perkusistą został Ryszard Gromek (znany z Czerwono Czarnych), na trąbce grał Paweł Manfred Niezgoda, a nowym puzonistą został Janusz Mieszek. Bizony koncertują w kraju, ruszają też na tournee po Związku Radzieckim. Po powrocie śpiewają na VII Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu i biorą udział w XII Festiwalu Jazz Jamboree. Śpiewa z nimi Marianna Wróblewska, brawurowo wykonując „Save Me" czy Respect. Wśród nowych nagrań Bizonów warto wymienić: „Bezmiar wód", „Bądź mi" i „Pójdę w dolinę".

W 1970 roku od zespołu odchodzi Stan Borys, funkcję wokalisty przejmuje wówczas Zbigniew Bizoń (na naszej płycie możemy go usłyszeć we własnej kompozycji „Pójdziemy tam, gdzie prawdy ślad"). Nową solistką zostaje Zdzisława Sośnicka, która śpiewa m.in. „Niech świeci słońce", „Patrzą na mnie twoje oczy", „Czarna woda biały wiatr". W dwóch utworach kończących naszą płytę Bizony towarzyszą aborygeńskiemu pieśniarzowi, który wtedy, (w 1969 roku) odwiedził nasz kraj, sporo koncertując (m.in. z Czesławem Niemenem). Nagrał też z Bizonami singla dla Polskich Nagrań. Obok muzyków Bizonów w nagraniach gościnnie wziął udział Henryk Kowalski na wiolonczeli. Grupa Bizony przestała istnieć w połowie 1970 roku.

download:  yandex mega 4shared mediafire

back

Last Updated (Thursday, 28 July 2016 19:32)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 241 guests
Content View Hits : 235868948