Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Traktor Traktor – Fast and Loud (2013)

Traktor – Fast and Loud (2013)

User Rating: / 0
PoorBest 

Traktor – Fast and Loud (2013)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. Night Brawl - 03:57
02. Angel of Booze - 03:39
03. High Five! - 03:58
04. I'll Laugh Last - 03:09
05. I Am the Dead - 04:18
06. Professors of Metal - 04:05
07. Take This Torch ("Razor" cover) - 02:19

Mekong Minetaur - drums
Tom the Srom - bass guitar, vocals
Krasik – guitar

 

Zespół Traktor powstał w 2000 roku, trzy lata później wydał swoją pierwszą EP'kę zatytułowaną "Forgotten Shit" i to tyle jeśli chodzi i historię, bo kapela zawiesiła działalność w 2005 roku. Na szczęście ta sytuacja uległa zmianie i doczekaliśmy się debiutanckiej płyty "Fast And Loud". A czy rzeczywiście jest szybko i głośno?

Od razu mogę odpowiedzieć twierdząco, bo chłopaki młócą thrash metal aż miło. Na krążku znalazło się sześć autorskich kompozycji i jeden cover. Zaskakuje długość tego materiału - niespełna 26 minut. Jednym słowem - krótko i na temat. Bo nie ma co ukrywać, ale "Fast And Loud" to solidny łomot i niezła petarda. Nie ma co się specjalnie dziwić, bo za ten materiał odpowiadają nieprzypadkowi ludzie. Wystarczy wspomnieć kapele takie jak Fortress i Terrordome.

A cóż takiego przynosi nam ten album? Soczysty thrash metal, taki ukierunkowany na amerykańską scenę. Można się pokusić o stwierdzenie, że to taka mieszanka Exodus, Annihilator, Dark Angel, Forbidden.... itp, itd... nie ma sensu klepać kolejnych zespołów. Jest oldskullowo, staroświecko i nikt tutaj nie ogląda się na innych. Traktor młóci po swojemu i oczywiście chwała za to.

Kuleje troszkę temat produkcji, bo przydałoby się lepsze brzmienie perkusji, no i chciałoby się słyszeć więcej basu, który gdzieś tam zanika. A przecież jest sporo przestrzeni do zagospodarowania, bo Traktor gra na jedną gitarę. No nic... nie są to jakieś wielkie mankamenty, bo muzycznie to wszystko zostaje nakryte pierwszorzędnie. Sporo w tych utworach świetnych riffów, zagrywek i smakowitych solówek ("Professors Of Metal"!). Każda kolejna kompozycja utrzymuje równy i dobry poziom - na dzisiaj nie jestem wstanie wskazać który numer robi na mnie największe (i najmniejsze) wrażenie. To pokazuje, że wszystko na "Fast And Loud" poukładano z głową i pomysłem.

Wspomniany cover to kompozycja zespołu Razor "Take This Torch" z debiutanckiej płyty "Executioner's Song". Dosyć elegancka przeróbka, ale z zachowaniem ducha oryginału. Można by się łatwo dać nabrać, że to jest autorska kompozycja Traktorzystów. A dla ciekawostki podam fakt, iż oryginał trwa 3 minuty z haczykiem, a nasi thrashersi pograli minutę krócej. W końcu ma być "Fast", prawda?

Czas na podsumowanie. Thrash metal według zespołu Traktor to solidne grzanie i nie oglądanie się na innych. Nie ma też wymuskanego brzmienia i nowoczesności. Ma być po staremu i ma walić po gębie. Oba te warunki zostały spełnione. Muzycy prezentują solidny łomot i o to chodzi. Jak ktoś oczekuje czegoś innego, to może sobie odpuścić ten album. --- Gumbyy, metalside.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru ge.tt

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 120 guests
Content View Hits : 63066194