Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Janusz Sikorski Janusz Sikorski – Kołysanie ... (2002)

Janusz Sikorski – Kołysanie ... (2002)

User Rating: / 0
PoorBest 

Janusz Sikorski – Kołysanie ... (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1. 	Ballada o morzu Sargassowym
2. 	Ballada o wszechżonie
3. 	Kołysanka dla Janka
4. 	Do Anioła Stróża
5. 	Porty
6. 	Blues o Julce piegowatej
7. 	Jak drzewa
8. 	Nostalgia
9. 	Nieskromne Marzenia
10. 	Kołysanie
11. 	Może pomoże
12. 	Na wodzie piana

 

Ballady Janusza Sikorskiego znałem dotąd tylko z wykonań innych artystów. Nie wiedziałem nawet że autorskie nagrania wogóle istnieją. Bardzo dobrze że zdecydowano się je wydać. Dodatkowo edycja wzbogacona jest o ciekawe notki poświęcone artyście. To niesamowite ile przeżyć może jeden człowiek. Janusz Sikorski znany jest przede wszystkim z tego że był członkiem legendarnych Starych Dzwonów (reszta ówczesnego składu, czyli Ryszard Muzaj, Marek Siurawski i Jerzy Porębski, wspomaga go w nagraniach). Czasem, podobnie jak Muzaj i Porębski, pisywał własne piosenki, głównie marynarskie ballady, przesiąknięte klimatem knajpianego bluesa i opwieściami o życiu na morzu i na lądzie. Nie ma w nich naiwnego młodzieńczego romantyzmu, często męski tematy traktowane są po męsku.

Po śmierci Janusza Sikorskiego (w 1995 roku) piosenki te wykonywał i wykonuje do dziś Waldemar Mieczkowski. Możemy ich słuchać na płycie "Nostalgia" nagranej z Broken Fingers Band. Repertuar ten (utwory takie jak "Porty", "Ballada o Wszechżonie", "Do Anioła Stróża", czy właśnie "Nostalgia") wciąż jest entuzjastycznie przyjmowany w środowisku żeglarskim.

Piosenki takie jak "Kołysanka dla Janka", czy "Blues o Julce Piegowatej" znałem z kolei z wykonań Ryczących Dwudziestek. Posłuchajcie "Kołysanki..." z płyty "Live" Dwudziestek, i oryginalnej, a zobaczycie z jakim pietyzmem odtworzono klimat autorskiego wykonania. Dla mnie najmocniejszą pozycją w tym zestawie pozostaje nietypowa modlitwa "Do Anioła Stróża". Niesamowita piosenka, choć przy kilku innych utworach też poczuć można dreszcz.

Płyta zawiera dodatkowe dwie piosenki, ktorych nie stety nie mam, gdyż posiadam tylko kasetę. Kto wie, może moze jednak skuszę się na płytę dla tych dodatkowych piosenek. --- Taclem, folkowa.art.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 257 guests
Content View Hits : 117521057