Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Polish Funk Polish Funk Vol.4 (2009)

Polish Funk Vol.4 (2009)

User Rating: / 0
PoorBest 

Polish Funk Vol.4 (2009)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	–Czerwone Gitary 	Rytm Ziemi 	
2 	–Urszula Sipińska 	Fortepian W Rzece 	
3 	–Stan Borys 	Mój Przyjaciel Deszcz 	
4 	–Arp Life 	Bubu 	
5 	–Filipinki 	On Tu Jest 	
6 	–Polanie 	Nie Zawrócę 	
7 	–Bob Roy Orchestra 	Mr. Fuzz 	
8 	–Janusz Hryniewicz I Wiślanie 	Sam Gdy Zechcę To Powrócę 	
9 	–Liliana Urbańska 	Kto Dogoni Wiatr 	
10 	–Halina Frąckowiak 	W Powszednie Dni 	
11 	–Respekt 	Daleko Przed Siebie 	
12 	–Piotr Figiel 	Czas Nocy 	
13 	–Czesław Niemen 	Larwa 	
14 	–Wojciech Karolak 	Discopus Nr. 1
 
The unique selection of rare grooves from Poland of the 60 & 70's.

 

Twórcami cyklu „Polish Funk” są didżeje Burn Reynolds, Cpt. Sparky, Papa Zura i Misty. Ich kolektyw – jako pierwszy polski zespół – wystąpił w prestiżowym London Jazz Cafe.

Od trzech lat znów tańczy się przy nagraniach Novi Singers, Andrzeja Zauchy czy Haliny Frąckowiak. A to dzięki składankom nagranym przez didżejów z Soul Service. W sobotę będzie okazja posłuchania granych na żywo utworów z ostatniej części serii.

Miesiąc temu kolektyw didżejski Soul Service obchodził w klubie Balsam czwarte urodziny. W sobotę będzie miał kolejny powód do świętowania. Jest nim premiera ostatniej części ich sztandarowej serii „Polish Funk”. W jej ramach czterech didżejów odnajdywało funk w rodzimych kawałkach z lat 70. Pierwszy zawiera utwory Filipinek, Stana Borysa, Polan czy Czesława Niemena. Czyli artystów z katalogu Polskich Nagrań, wydawcy składanki. – Początkowo podchodziliśmy do tematu, myśląc o jednej płycie. Ale tak ładnie to zaskoczyło, sprzedaż i recenzje były na tyle dobre, że postanowiliśmy zrobić kolejne – przyznaje Iwona Thierry z PN. Oczywiście nie wszystko wychodziło na starcie, jak należy. Cpt. Sparky z Soul Service wspomina, że imprezowicze dobrze reagowali na numery, bujali się do basu i perkusji, ale tylko do czasu, gdy usłyszeli polski wokal. Śpiewy słoweńskie? Brazylijskie? Proszę bardzo, byle nie nasze. Parkiet pustoszał. – Przez trzy lata ewoluowali i słuchacze, i my. Teraz wiemy, jak ten materiał sprzedawać – mówi Sparky. Tym razem chodzi o ludzi na całym świecie.

Thierry z dumą informuje nas o stałej obecności „Polish Funk” w londyńskim sklepie Dusty Groove, zainteresowaniu kolekcjonerów ze Stanów, z Niemiec czy Japonii. Nakład drugiej części się wyczerpał. I nawet jeśli to tylko kilka tysięcy kompaktów i 1000 winyli, jest się czym chwalić. Godne zauważenia jest także to, że Mr. Thing, ceniony brytyjski didżej i producent, wykorzystał przypomniany przez Soul Service numer Jerzego Miliana „Z nutą w herbie”. Ale to nie koniec. Dzięki animowanej przez warszawski Instytut Adama Mickiewicza inicjatywie „Polska! Year” kolektyw zagrał w Londynie (w słynnej Jazz Cafe) i Birmingham. Sparky chwali sobie zwłaszcza ten drugi występ. Obrazek czarnych breakdancerów kręcących się na głowie do utworu Zdzisławy Sośnickiej „Żyj sobie sam” na długo zostanie mu w pamięci. Nie do przecenienia jest również nawiązanie kontaktów z podobnymi grupami pasjonatów w Rosji, Jugosławii czy na Litwie. Ci nie dogadali się niestety z wytwórniami.

Podobny problem spowodował, że czwarta część serii stanowi zarazem jej zamknięcie. Archiwa gościnnych Polskich Nagrań, skądinąd bardzo bogate, są już mocno ogołocone z tego, co chwytliwe. Dużą część utworów z lat 60. – 80. blokują problemy z prawami autorskimi.

Pozostaje Polskie Radio z imponującymi zbiorami niepublikowanych nagrań. – Tyle tylko, że to trudny i niewdzięczny współpracownik – mówi Sparky. Mimo wszystko didżeje nie załamują rąk i planują płyty ze starym jazzem, bossa novą i postfunkową elektroniką lat 80. Tak więc choć „Polish Funk” się kończy, wiele innych inicjatyw się zaczyna. Warto pożegnać go z hukiem. Cpt. Sparky obiecuje dużo soulu oraz funku i dłuższy polski set oparty na materiale ze wszystkich czterech części kompilacji. Tym razem tańczący czmychnąć nie mają prawa. --- rp.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire uloz.to mega 4shared cloudmailru gett

 

back

Last Updated (Saturday, 04 November 2017 09:52)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 253 guests
Content View Hits : 76400556