Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Grammatik Grammatik - Podróże (2007)

Grammatik - Podróże (2007)

User Rating: / 0
PoorBest 

Grammatik - Podróże (2007)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


01. W drodze
02. Stracone dzieciaki
03. Rozmowa
04. Telefony gościnnie Diox
05. A wy gościnnie Pelson, Włodi
06. Chwila
07. Śmieci
08. Nigdy więcej
09. Ile jesteś w stanie...
10. Wiem kim jestem
11. Kamienie
12. 50 dróg

Rap – Eldo, Jotuze, Diox, Pelson, Włodi
Guitar – Michał Jabłoński
Vocalese – Agata Załuska, Szymon Makohin
Percussion – Mark Blaze
Producer – Flamaster

 

Grammatik to legendarny warszawski zespół. Eldo i Jotuze mają już wyrobioną markę i właściwie każdą z ich dotychczasowych produkcji można było kupować w ciemno. Tym niemniej po usłyszeniu singla promującego-Straconych dzieciaków, zacząłem mieć obawy co do tego projektu-utwór był nie do słuchania ze względu na gościnnie udzielającą się w nim Agatę Załuskę, która przez cały czas jedynie zawodziła. Tekst był typowo grammatikowy-głęboki i niełatwy. Moje obawy co do tego albumu niestety się potwierdziły.

Jakie są źródła słabości? Po pierwsze założenie. Album jest w całości wyprodukowany bez użycia sampli. Według mnie jest to błąd. Nie sprawdza się to w przypadku studyjnych projektów. Strona dźwiękowa płyty jest monotonna i nużąca. Drugie źródło to sam wybór producenta Flamstra, który odpowiada za wszystkie bity jakie znalazły się na Podróżach. Jest to niewątpliwie utalentowany, młody producent, jednakże nie zdołał wyrobić sobie własnego stylu i słychać inspirację innymi polskimi producentami. Powierzanie mu produkcji całego albumu było błędem-za dużo na Podróżach plastiku, a za mało nowatorstwa. Po trzecie Agata Brodzka. To kompletna pomyłka. Osoba pasująca raczej do gimnazjalnych dyskotekowych hitów niż do poważnej muzyki Grammatika.

Tekstowo płyta jest dobra. Bogata i urozmaicona- są numery poważne jak-zdecydowanie najlepsze na albumie-Kamienie, po luźniejsze Telefony. Najmniej spodobała mi się antywojenna zwrotka Eldoki w Nigdy więcej-pewnie dlatego, że nie do końca się z nim zgadzam.

Gościnnie na płycie udzielili się: Diox, nieszczęsna Agata Załuska oraz Pelson i Włodi. Nie mogę odeprzeć wrażenia, że członkowie Molesty pojawili się tu tylko po to, by można było na okładce napisać ich ksywki-ich zwrotki są bardzo krótkie. Generalnie goście nie nie wnieśli nic do tego materiału. Może Pelson na małą pochwałę zasłużył.

Ta płyta to jednak rozczarowanie. Niby da się jej słuchać, ale nie mogę oprzeć się wrażenia, że to już nie ten Grammatik. ---gghh.blox.pl

download (mp3 @128 kbs):

yandex mediafire ulozto gett

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 108 guests
Content View Hits : 117433998