Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Pustki Pustki ‎– Safari (2014)

Pustki ‎– Safari (2014)

User Rating: / 0
PoorBest 

Pustki ‎– Safari (2014)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Się Wydawało 	2:57
2 	Wyjeżdżam! 	3:23
3 	Tyle Z Życia 	3:44
4 	Rudy Łysek 	2:52
5 	Pokój 	3:29
6 	Nie Tu 	4:31
7 	Po Omacku 	3:07
8 	Wampir 	4:09
9 	Miłość I Papierosy 	3:27
10 	Lepiej Osobno 	3:07

Bass Guitar, Cuatro, Guitar, Tambourine – Radosław Łukasiewicz
Keyboards – Barbara Wrońska, Radosław Łukasiewicz
Percussion – Grzegorz Śluz
Violin – Barbara Wrońska
Vocals – Barbara Wrońska, Grzegorz Śluz, Radosław Łukasiewicz
+
Backing Vocals – Ania Ołdak (tracks: 3)

 

Zespół zapowiada duże zmiany w warstwie muzycznej. Przy nagraniach współpracowali z trzema producentami, co zaowocowało oryginalna mieszanką brzmień. Jak sami mówią: „nowa płyta to zawsze wyzwanie, szczególnie dla takiego zespołu jak my, który nie lubi się powtarzać. Jak zwykle chcieliśmy, żeby album był inny niż wszystkie poprzednie. Tyle rzeczy wydarzyło się w międzyczasie, tyle koncertów zagraliśmy, tyle zmieniło się w życiu każdego z nas, rodziny, macierzyństwo, więc zmiany nastąpiły naturalnie. Postanowiliśmy mocniej niż kiedykolwiek postawić na piosenki, siłę melodii i tekstu. Chcieliśmy też grać w inny sposób, inaczej podejść do instrumentów i więcej pracy włożyć w produkcję płyty. Nie mogliśmy zdecydować się na producenta, więc album miksowaliśmy z trzema różnymi osobami.”

Album współprodukowali: Eddie Stevens (Moloko, Roisin Murphy, Zero 7), Adam Toczko (Kult, Pogodno) oraz Bartek Dziedzic (m.in. Brodka). ---empik.com

 

Podróż z Pustkami na ich "Safari" to hipsterska wycieczka all inclusive. Mamy tu praktycznie wszystko, muzycznie i tekstowo jest przebogato.

Wszyscy, którzy polubili te cudowne smęty z poprzednich albumów zespołu będą mocno zdziwieni. Tytuł świetnie oddaje zawartość nowego materiału Pustek: to muzyka ciepła, różnorodna i napełniająca pozytywną energią. Chociaż skład grupy pomniejszył się o basistę to paradoksalnie jej muzyka poszerzyła horyzonty. Mamy tu folkowego "Rudego Łyska" ze świetną linią basu i zabawą rytmem, zimnofalowy "Pokój" czy r’n’b w "Nie tu". Klawisze w "Wyjeżdżam!" przypominają dźwięki z jakiegoś Saloonu na Dzikim Zachodzi, a w "Tyle z życia" Basia Wrońska brzmi momentami jak Lana Del Rey. Nie minie wiele czasu aż któryś z singli z "Safari" zawojuje listę przebojów radiowej Trójki.

Oczywiście bardzo ważną częścią nowego albumu Pustek są teksty. Moimi faworytami są "Po Omacku", "Wampir" i "Lepiej Osobno". Może czasem jest trochę zbyt pretensjonalnie ("Miłość i papierosy"), ale generalnie warstwa tekstowa jest po raz kolejny mocną stroną twórczości zespołu.

"Safari" nazwałbym polską odpowiedzią na zeszłoroczny debiut sióstr Haim. Z wynikiem tego porównania warto się jednak wstrzymać do lipca, kiedy obie grupy wystąpią na Openerze. To właśnie letnie festiwale wydają się być najlepszą scenerią dla nowego albumu Pustek. ---Maciej Pietrzak, magazyngitarzysta.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 256 guests
Content View Hits : 112284296