Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Jan Jakub Nalezyty Jan Jakub Nalezyty ‎– Recital (1985)

Jan Jakub Nalezyty ‎– Recital (1985)

User Rating: / 0
PoorBest 

Jan Jakub NaleJan Jakub Należyty ‎– Recital

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.	Zapowiedź
2.	Zakochany Trefniś
3. 	Ochrona Środowiska
4. 	Uliczni Małżonkowie 	
5. 	Gwiazdko, Hej!
6. 	Rok 1789 	
7. 	List Do Georgesa Brassensa
8 	Song Impresjonisty
9. 	Wszystko Zwyczajne 	
10. 	Ja Jestem Niewierzący
11. 	Najlepsza Woda Z Kałuży 	
12. 	Panie Trup 	
13. 	Clown

Jan Jakub Należyty - vocals
Orkiestra Pod Dyrekcją Jerzego Kossacza
Jerzy Kossacz - conductor

 

Jan Jakub Należyty. Urodził się w 1964 r. w Nakle nad Notecią. Pierwsze debiutanckie próby wokalne podejmował na estradach bydgoskich klubów „Kosmos” i „Orion”. Udanie startował w Ogólnopolskim Młodzieżowym Przeglądzie Piosenki (1980). Zadebiutował na XX Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu w 1983 roku, gdzie zdobył nagrodę Grand Prix im.Karola Musioła w konkursie „Promocje” za wykonanie piosenki „Zawód Clowna”. Okrzyknięto go wtedy odkryciem i nietuzinkową osobowością estradową. Fascynuje go piosenka francuska, której pozostał wierny do dziś. Po opolskim sukcesie podjął trasy koncertowe, 1984 roku podczas Ogólnopolskich Spotkań Estradowych w Rzeszowie „OSET 84” – zdobył wyróżnienie w kategorii recitali, rok później II nagrodę podczas VI Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Występował w kabarecie Jana Pietrzaka, pojawiał się też w wielu radiowych i telewizyjnych programach literacko-muzycznych,m.in.: II Program TVP – „Ja jestem jak ten chwast” – piosenki Georges’ a Brassensa – recital, „Flirty z figlami”, Kabaret „Pod Egidą” – Polsat, „Jef” – recital piosenek Jacques’a Brela zarejestrowany w Teatrze „Komedia” w 1995, emitowany w TVP Kultura (Gościem specjalnym wieczoru była wdowa po artyście Madame Brel).„Spotkanie z balladą – TVP Kraków”. Jako wykonawca piosenek i wierszy satyrycznych współpracował z III Programem Polskiego Radia i z Magazynem Satyrycznym ZSYP Marcina Wolskiego.

Pisywał wiersze satyryczne do tygodnika „Przekrój” i felietony do „Dziennika Zachodniego”, „Głosu Wielkopolskiego” i do gazety „Metropol”. Jest współautorem książki dla dzieci (napisana z Janem Kazimierzem Siwkiem) pt. „Kotek Napłotek” i autorem książek z zakresu edukacji teatralnej dla przedszkolaków, gimnazjalistów i licealistów: „Tylko w przedszkolu”, „Pinokio, a jak myślisz?”, „Europa bez granic” (wyd.Fraszka Edukacyjna). Dziś Jan Jakub Należyty skupia się na recitalach i twórczości teatralnej. ---krakowski-teatr-komedia.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

Last Updated (Sunday, 24 February 2019 16:27)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 179 guests
Content View Hits : 102357166