Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Viki Gabor Viki Gabor - Getaway (Into My Imagination) (2020)

Viki Gabor - Getaway (Into My Imagination) (2020)

User Rating: / 0
PoorBest 

Viki Gabor - Getaway (Into My Imagination) (2020)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1		Getaway
2		Forever And A Night
3		Not Donna Get It
4		Afera
5		Flames
6		Guilty
7		Time
8		Superhero
9		Still Standing
10		Ramię W Ramię
11		That's What She Said
12		Spotlight

 

„Getaway (Into My Imagination)” – debiutancka płyta Viki Gabor, zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019! Młoda wokalistka może się pochwalić już kilkoma sukcesami w tym m. in. podwójną platynową płytą za singiel „Superhero” czy platynowym wyróżnieniem za singiel „Ramię w ramię” nagrany z Kayah. Debiutancki krążek Viki już teraz możesz zamówić w przedsprzedaży! Na płycie znajdują się największe hity Viki, w tym „Superhero”, „Ramię w ramię” oraz „Getaway”, których liczba streamów i wyświetleń klipów przekroczyła 80 milionów! ---empik.com

 

Po latach kryzysu polska muzyka młodzieżowa przezywa istny renesans. Młodzi wokaliści szturmem zdobywają rzesze słuchaczy i coraz śmielej dobijają się do drzwi mainstreamu. Z pewnością wpływ na ten stan rzeczy ma fenomen The Voice Kids i Eurowizji Junior. Dzisiaj przyjrzymy się debiutanckiemu albumowi Viki Gabor, ostatniej zwyciężczyni największego konkursu dla początkujących wokalistów na świecie.

O Viki Gabor na szerszą skalę usłyszeliśmy za sprawą drugiej edycji talent-show The Voice Kids. Urodzona w Niemczech, wychowana w Wielkiej Brytanii wokalistka w drużynie Tomsona i Barona dotarła do finału programu, jednak go nie wygrała. Nie przeszkodziło wokalistce trafienia pod skrzydła wytwórni Universal. Następnie wokalista brawurowo przeszła przez preselekcyjna Szansę na Sukces, dzięki czemu została reprezentantką Polski podczas Eurowizji Junior 2019. Dzięki silnemu fanbase’owi i przebojowemu Superhero wokalistka do Gliwic jechała w roli jednej z faworytek konkursu. Zarówno jurorzy, jak i widzowie pokochali konkursową propozycję Viki, za sprawą której Polska wygrała drugi raz z rzędu, przechodząc tym samym do historii Juniora. Nikomu do tej pory nie udała się ta sztuka. Kilka miesięcy po tym wydarzeniu ukazał się debiutancki album Getaway (Into My Imagination)

Na tę płytę składa się 12 utworów, z czego połowa była znana była już wcześniej. Jednak wybór singli promujących nie mógł być lepszy. Błyskawicznie wpadające w ucho Getaway, eurowizyjne Superhero czy nagrane z Kayah Ramię w Ramię to piosenki idealnie skrojone pod to, aby dostarczyć czystej rozrywki i stać się komercyjnymi hitami. I nie można zaprzeczyć, że swoje założenia wypełniają bezbłędnie.

Jednak największym przedpremierowym highlightem okazał się Not Gonna Get It, które doskonale wpisuje się we wszechobecną w branży modę na „ejtis” i przywodzi na myśl kultowe Manic z filmu Flashdance. Usłyszycie raz – przez najbliższe dni nie wyrzucicie tej melodii z głowy. Dodatkowo wcześniej poznaliśmy debiutanckie Time oraz spokojniejsze Standing Still, który Viki napisała z siostrą Melisą. Skład przedpremierowych singli wygląda naprawdę zacnie i stanowi porządną zajawkę reszty wydawnictwa Getaway (Into My Imagination).

Z nowych propozycji prym wiedzie Flames, które brzmi jak potencjalny duet Billie Eilish i Major Lazer. Głęboki, przełamywany orientalnymi wstawkami tajemniczy beat oraz hipnotyzujący wokal Viki wciągają od pierwszej sekundy i nie puszczają do ostatniej nuty. Gotowy materiał na kolejny singiel. Oprócz tego dostaliśmy kolejny hołd disco w postaci That’s What She Said, przy którym nie da się usiedzieć w miejscu. Guilty i Spotlight do dwa dość zbliżone do siebie stylistycznie kawałki. Dzięki nim poznajemy wokalistkę z bardziej stonowanej strony, jednak daleko tym utworom do typowych ballad, bowiem są to typowo bujające, relaksujące propozycje. Całość dopełnia Afera — polskojęzyczny odpowiednik That’s What She Said, który wtej wersji traci swój urok i nie do końca pasuje do reszty towarzyszy z tracklisty. To właśnie ten numer i umieszczone w sąsiedztwie dwóch najmocniejszych punków albumu, nieco monotonne Forever And The Night stanowią najsłabsze punkty Getaway (Into my Imagination). Jednak nie oznacza to, że oba te utwory są złe. Są jak najbardziej (jedynie) poprawne, a po prostu konkurencja zostawiła je daleko w tyle.

Teksy na płycie nie są wyżynami literackiego kunsztu, ale nigdy nie miały nimi być. Viki śpiewa o młodzieńczej beztrosce, czerpaniu radości z życia, wierze w siebie czy spełnianiu marzeń. Tymi tematami żyją nastolatki, a dzięki temu wokalistce się wierzy, nie czuć tu ani grama fałszu czy niepotrzebnego patosu. I prawidłowo, dość starych maleńkich, które śpiewają dramatyczne ballady o końcu świata. Jednak nie dajcie się zwieść nastoletniej otoczce – materiał na albumie jest tak uniwersalny i przystępny, że słuchach w każdym wieku znajdzie tu coś dla siebie.

Na Getaway (Into My Imagination) słychać budżet, i to niemały. Niemal każda piosenka utrzymuje poziom międzynarodowy, wpasowuje się w światowe trendy i mogłaby bez kompleksów konkurować z zagranicznymi wydawnictwami w kategorii przebojowości i jakości produkcji. Producenci albumu także doskonale zdają sobie sprawę kogo słucha dzisiejsza młodzież — Ariana Grande, Dua Lipa, Billie Eilish. To jedne z czołowych wokalistek, których twórczość miała wpływ na kształt debiutanckiego albumu Viki. Jednak nie mamy tutaj z bezczelnymi zrzynkami, a luźnymi nawiązaniami. Nie ma w tym nic złego, bo jak aspirować, to do najwyższej ligi. Solidne nakłady finansowe są widoczne nie tylko w warstwie muzycznej — teledysk do tytułowego Getaway był kręcony w miejscu, gdzie swój legendarny klip do Telephone realizowały Lady GaGa i Beyonce.

Getaway (Into My Imagination) to jedno z najsolidniejszych, polskich wydawnictw tego roku. Album powstał, żeby dostarczyć nam dużej dawki rozrywki i przynieść kilka hitów. I to zadanie spełnia w stu procentach. I chociaż na jego podstawie ciężko określić muzyczną tożsamość Viki (czego oczywiście ciężko wymagać od 13-latki), to jednak większość koleżanek z branży może jej pozazdrościć tak udanej płyty. Jeżeli zwyciężczyni Eurowizji Junior 2019 nadal będzie współpracowała z odpowiednimi ludźmi to za kilka lat stanie się jedną z najważniejszych postaci w polskiej muzyce rozrywkowej. ---Arkadiusz Zroślak, allaboutmusic.pl

download (mp3 @320 kbs):

yandex mediafire ulozto solidfiles global.files workupload

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 301 guests
Content View Hits : 233168060