Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Michal Bajor Michal Bajor - Bledny rycerz – Zlota Kolekcja (2000)

Michal Bajor - Bledny rycerz – Zlota Kolekcja (2000)

User Rating: / 0
PoorBest 

Michal Bajor - Bledny rycerz (2000)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1.Ogrzej mnie
2.Walc na tysiąc pas
3.Ja wbity w kąt
4.Błędny rycerz
5.Bar "Pod Zdechlym Psem"
6.Flamandowie
7.Naszych matek maleńkie mieszkanka
8.Chciałbym
9.Popołudnie
10.Do trzech cnót
11.Nasza niebezpieczna miłość
12.Femme fatale
13.Nie chcę wiecej
14.Nie opuszczaj mnie
15.Moja miłość największa
16.Taka miłość w sam raz
17.Są ludzie
18.Moja droga
19.Kings & Queens
20.Bambo

 

Niezapomniany Neron z filmu Jerzego Kawalerowicza „Quo Vadis” i piosenkarz, którzy porusza serca słuchaczy liryzmem – to tylko niektóre z twarzy Michała Bajora. Do jego największych przebojów należą: „Ogrzej mnie”, „Błędny Rycerz”, „Moja miłość” i „Nie opuszczaj mnie”.

Urodził się w 1957 roku w Głuchołazach. Od najmłodszych lat wiedział, że będzie aktorem, jako mały chłopiec zadebiutował rolą wilka w „Czerwonym Kapturku”. Mając 17 lat zagrał w u Agnieszki Holland („Wieczór u Abdona”), później wystąpił w takich filmach jak: „Bez końca”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Przeznaczenie”, „Słodko gorzki”. Po ukończeniu warszawskiej PWST współpracował z takimi reżyserami jak Krzysztof Kieślowski czy Filip Bajon. Na scenie teatralnej pojawił się w takich spektaklach jak: „Equus” , „Opera za trzy grosze”, „Music hall”.

Karierę muzyczną rozpoczął w wieku 13 lat występem na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Później odnosił sukcesy we Wrocławiu, zaś w 1987 wydał swoją pierwszą płytę „Michał Bajor Live”. Na krążku znalazły się utwory J.Brela i K. Weilla, w przekładach m.in. Wojciecha Młynarskiego, takie jak „Jef”, „Walc na tysiąc pas”, „Następny” oraz kompozycje W. Korcza. Dwa lata później ukazał się kolejny album wokalisty, równocześnie Michał Bajor pojawiał się w spektaklach i filmach. Oprócz tego nagrał płyty z piosenkami dla dzieci oraz kolejne albumy – „Kings & Queens”, „Uczucia”, „Kocham jutro”.

W 1994 znaczącą rolą w życiu artystycznym piosenkarza okazał się udział w musicalu „Evita” w Chorzowie, po niej Bajor zagrał także w spektaklach „Odchodzić” , „Głosy umarłych” i „Ewa Hitler pali camele”. Kolejne lata to występy w kraju i za granicą, zaś w 2000 roku Michał Bajor powrócił na duży ekran jako Neron, wziął także udział w nagraniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Obecnie artysta promuje swój najnowszy(2007) album „Inna Bajka”, na którym znalazły się kompozycje m.in. W. Korcza, P. Rubika i H. F. Tabęckiego i samego piosenkarza (utwór "Dla duszy gram"), zaś charakterystyczny i niepowtarzalny styl oraz artystyczna wrażliwość zjednują mu nowe pokolenia słuchaczy. --- rmf.fm

download (mp3 @ kbs):

yandex 4shared mega mediafire uloz.to cloudmailru gett

back

Last Updated (Thursday, 06 July 2017 17:24)

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 115 guests
Content View Hits : 111669015