Feel the Blues with all that Jazz
English (United Kingdom)Polish (Poland)
Home Polish Music Ewelina Marciniak Ewelina Marciniak ‎– Na Kuferku (2002)

Ewelina Marciniak ‎– Na Kuferku (2002)

User Rating: / 0
PoorBest 

Ewelina Marciniak ‎– Na Kuferku (2002)

Image could not be displayed. Check browser for compatibility.


1 	Trzeba 	3:34
2 	A Przecież 	1:49
3 	Zapominam 	3:27
4 	Erotyk Prosty 	3:24
5 	Jeśli To Nie Ja 	3:25
6 	Na Kuferku 	3:40
7 	List 	3:57
8 	Płaszcz 	3:04
9 	To Znowu Ja 	3:26
10 	Miłość 	2:40
11 	Zieleń 	4:07
12 	Jeżeli Się Miniemy 	3:19
13 	Kolejna Zima 	4:21

Backing Vocals – Anna Kosa, Joanna Piwowar, Marta Grossik, Marta Piwowar
Bass Guitar – Marek Czechowski, Paweł Polański
Classical Guitar – Aleksander Porzucek
Drums – Adam Leśniak
Electric Guitar – Arkadiusz (Simson) Zyber, Krzystof Łochowicz, Piotr Połoszynowicz
Ensemble – Samozwańcza Akademia Dźwięku
Fortepiano – Marcin Partyka
Guitar – Rafał Polański
Keyboards – Paveł Połoszynowicz
Percussion – Dominik Klimczak, Marcin Krupa
Vocals - Ewelina Marciniak

 

Przed dwoma laty (w maju 2001 roku) wygrała 37. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie. Nie spodziewała się wówczas takiego splendoru. Wyśpiewała swoje autorskie piosenki, zeszła ze sceny i… wsiadła do pociągu relacji Kraków – Jelenia Góra. Pośpiesznie musiała wracać na koncert laureatów… Ewelina Marciniak.

Nowosądeczanka z urodzenia, jeleniogórzanka z racji miejsca studiowania (turystyka na Akademii Ekonomicznej), zamieszkała we Wrocławiu. Ale to właśnie w Jeleniej Górze 26 stycznia zaśpiewa piosenki promujące debiutancką płytę "Na kuferku". Nie ma w tym przypadku. Bowiem to właśnie tutaj tak naprawdę zaczęła się przygoda Eweliny z piosenką autorską. Kilka lat śpiewała w zespole S.A.D. Wojtka Jarocińskiego, później założyła własną grupę …BO TAK!

Rok 2001 dla Eweliny obfitował w wydarzenia artystyczne: krakowska nagroda, program w TVP z Ireną Santor i Janem Wołkiem, koncerty z Jerzym Satanowskim i II nagroda w Olsztynie na Spotkaniach Zamkowych. Najważniejszy był jednak Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej im. Jonasza Kofty w Warszawie w grudniu 2001 roku i wyśpiewane tam GRAND PRIX. Może dlatego, że na tej scenie śpiewała przed laty w chórku, towarzysząc Wojtkowi Jarocińskiemu, nie marząc o własnych nagrodach. A potem… cisza.

– Zbierałam piosenki, zbierałam muzykę, zbierałam się w sobie…

Płytę „Na kuferku” Ewelina Marciniak nagrała w tym roku w Studiu Radia Kraków. To była nagroda za krakowski festiwal i warszawski OPPA. Znalazły się na niej niemal wyłącznie teksty autorskie z ostatnich czterech lat. Aranżację opracował Marcin Sweklej (jeszcze z jeleniogórskiego zespołu …BO TAK!). Muzycy do krakowskiego studia na nagranie przyjechali z rozmaitych stron Polski: perkusista i basista – z Nowego Sącza, gitarzysta – z Katowic (ale za to studiuje w Jeleniej Górze), pianista – z Grudziądza. Gitarzystę na dwa tygodnie przed nagraniem Ewelina znalazła w Krakowie.

„Na kuferku” jest odzwierciedleniem przygody – podróży Eweliny przez tekst literacki i muzykę od początków w Nowym Sączu, przez inspiracje muzyką Wojtka Jarocińskiego aż po utwory własne. Tekst stoi zawsze odrobinę przed muzyką. Tytułowy utwór – „malutki, delikatny, bardzo prawdziwy i bardzo mój” – chyba najlepiej oddaje klimaty, w których Ewelina Marciniak porusza się ze swobodą.

– To, o czym śpiewam i jak śpiewam, modne nie jest. Na pewno też nie jest komercyjne. Ale to jest moje miejsce znalezione w różnorodności muzyki. Tak czuję. Tak więc śpiewam. ---Małgorzata Potoczak – Pełczyńska, ewelinamarciniak.pl

download (mp3 @192 kbs):

yandex mediafire ulozto gett bayfiles

 

back

 

Before downloading any file you are required to read and accept the
Terms and Conditions.

If you are an artist or agent, and would like your music removed from this site,
please e-mail us on
abuse@theblues-thatjazz.com
and we will remove them as soon as possible.


Polls
What music genre would you like to find here the most?
 
Now onsite:
  • 108 guests
Content View Hits : 114127721